אודות

הלנה אברמוב

פעם, כשהייתי ילדה קטנה, אולי בת שבע או שמונה, למדתי החוגים של בלט קלאסי ופולקלור בלרוסי, מצאתי כתבה קטנה בכתב עט ברוסית על ריקודי בטן, בה היה כתוב שריקוד בטן – הוא ריקוד, שבא מהבטן, מבפנים, ריקוד של רגש, ריקוד של זיכרונות וגעגועים, של עצב ושמחה, ריקוד אהבה, ריקוד החיים… וכל מה שהיה כתוב שם, מאוד דיבר אליי, הרגשתי, שיש משהו מאוד נכון בדברים האלה.

מאז עברו המון שנים,

עליתי ארצה, שירתתי בצה"ל עם כומתה ירוקה של נח"ל… חלומות ילדות הפכו למציאות, מציאות קסומה – כך פגשתי את המורה הראשונה שלי למחול אוריינטלי, מירי אלון, והתאהבתי בריקוד. מה שהתחיל כתחביב בסטודיו של מירי בבת גלים על שפת הים הכחול, הפך למקצוע אהוב, סיימתי בהצלחה את המסלול הכשרת מורות למחול מזרחי במכללה האקדמית בווינגייט בהנהלת גב' אלינא פיצרסקי. והיום אני שמחה לחלוק את כל הידע ומיומנות עם תלמידות שלי.

כל פעם מדהים ומרגש אותי מחדש, איך מכוח הריקוד משהו נפתח אצל אישה הרוקדת, משהו מתאחד בעומקי העומקים של גוף ונשמה, וכל זהר והיופי של האישה יוצא לאור! רק במחול אוריינטלי אישה פוגשת אישה והן רוקדות יחד כנשמה אחת וגם אישה פוגשת את גופה והם רוקדים יחד כאחד, וזה המתכון של קסם. לא משנה האם יש קהל או אין קהל, היקר – לרקוד כל רגע, במילי אחרות – לחיות כל רגע.

תלמידות מספרות

צריך לרקוד כל יום במחשבה ובמעשה

רבי נחמן מברסלב

icon-purple